x
          
Alışveriş Sepetim
Hızlı Kargo
Promosyon Kodu
Sipariş Toplamı :

veya Sepete git
Visico Çift Taraflı Yansıtıcı Reflektör 110 cm (gümüş/altın)

Visico Çift Taraflı Yansıtıcı Reflektör 110 cm (gümüş/altın)

ÜRÜN KODU : T776
Fiyat

143,78 TL

(KDV DAHİL)
Kazanacağınız Parapuan: 2876,00
Parapuan Nedir? Tıklayın, öğrenin, kazanın!
Sipariş Notu:
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar
  • Resimler

Visico Çift Taraflı Yansıtıcı Reflektör 

120 cm  gold / silver ( altın/gümüş)

Dış mekânlarda ya da stüdyo ortamında fotoğraf çekerken en çok ihtiyacını duyacağımız ekipmanlardan biri olan yansıtıcılar ya da diğer bir söylemiyle reflektörler, farklı boyutlarda ve değişik renklerde olabilir. Gölgeleri yumuşatmak için kullanılır ve ışığı yansıtma özelliğine sahip malzemelerden yapılır. Beyaz, gümüş ve altın renkli yansıtıcılar en çok kullanılanlardır.

Nerede Kullanılır?   Gümüş renkli bir yansıtıcı, ışığı olduğu gibi, altın renkli bir yansıtıcı ise gelen ışığın renk sıcaklığında değişiklik yaparak konuya yansıtır. Yansıtıcının kontrolü flaşlardan daha kolaydır. Çünkü gözümüzle görerek ayarlama yapılabilir.

Gümüş yansıtıcı : Gölgeli alanlarda, şapka takmış portre çekimlerinde, parçalı ışıklı ortamlarda, stüdyolarda... 

Altın renkli yansıtıcı: Özellikle portre çekimlerinde ten rengini kuvvetlendirmek için, renk sıcaklığını artırmak için, stüdyolarda...

Yarı geçirgen yansıtıcı:Çok sert ışıklı ortamlarda ışık şiddetini düşürmek için (örneğin deniz kenarındaki çekimlerde).

Kullanımı  :Özellikle büyük boy yansıtıcıların kullanımı sırasında, çalıştığınız ortamda rüzgâr varsa işiniz çok zor demektir. Büyük boy bir yansıtıcıyı rüzgâra karşı ve hareket ettirmeden tutmak imkânsızdır. Yansıtıcı kullanmak için daha sakin ve rüzgârsız havalarda çalışmanız gerekebilir. Eğer yansıtıcınızı yardımcınız veya bir arkadaşınız tutuyorsa gözüyle sürekli ışığın değişimini ve etkisini kontrol etmelidir. Uzun süre aynı pozisyonda tutulması zor olacağından yere ya da bir duvara yaslayarak tutulması daha uygun olur. Tek başınıza çalışıyorsanız ve özellikle stüdyoda fotoğraf çekiyorsanız, yansıtıcınızı reflektör tutucu ile  bir sehpaya  sabitleyebilirsiniz.

Katlanması  :Taşınabilir bir yansıtıcı, daire veya oval şeklinde olabilir. Boyutları (çapları) açıkken genellikle 30, 56, 80, 100  veya 120cm olur. Ancak katlandıklarında çok daha küçük bir hale gelirler. Çemberin dışını çeviren ince çelik bir halka sayesinde kolayca iki kenarından tutulup çevrilerek eşit parçalar halinde daha küçük çemberler oluşur ve böylece de taşıma kılıfına rahatça girer.

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.