sadsad x
asdasd
Pop-Up.jpg (109 KB)

DTF Baskı Nasıl Yapılır ?

19 Şubat 2022

DTF BASKI NASIL YAPILIR ?

Tekstil sektörüne adım atmak için DTF Tekstil Baskı sistemini sahip olduğumuza göre şimdi tek yapmamız gereken aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamak ve ürünümüzü satışa hazır hale getirmek. Bu işlemler sırasıyla;

 

1) Baskı yapacağımız PNG uzantılı görseli Rip yazılımı ile baskıya hazır hale getiriyoruz.

2) Pet Film koyduğumuz DTF yazıcımıza hazırlamış olduğumuz görseli bastırmak üzere aktarıyoruz.

3) DTF Pet Filme yazdırdığımız görseli baskı alanını kapsayacak şekilde baskı tozundan geçiriyoruz. Bu toz yardımıyla baskımız tekstil ürününe tam anlamıyla yapışacaktır.

 

3) Hafif nemli olan mürekkep ve transfer tozunu, transfer baskı makinesine 1 ila 1 buçuk santimetre yaklaştırarak 180 derece 120 saniye boyunca kürlüyoruz. Lütfen bu aşamada presleme işlemi yapmayın, presi yalnızca pet filme yaklaştırınız.

4) Baskı yapacağımız ürünü düz prese yerleştiriyoruz, ardından baskı yapmış olduğumuz DTF Pet Filmi ürünün üzerine yerleştiriyoruz. Presimizi 165 derece 13 saniye sıcaklığa ayarlayarak baskımızı yapıyoruz.

 

5) DTF Baskı işlemi sonrasında, ürünü ortalama 30 ila 40 saniye soğuması için dinlendiriyoruz. Soğuma işlemi sonrasında DTF Pet Filmi üründen yavaşça ayırıyoruz.

 

6) Baskı yaptığımız ürünümüzü tekrardan prese yerleştirerek üst kısmına yağlı kağıt koyuyoruz, 165 derece 13 saniye boyunca presliyoruz ve baskının ürüne tam anlamıyla transfer olmasını sağlıyoruz.

 

Daha detaylı bilgi için satış ekibimiz ile 0212 511 88 16 telefon numarası üzerinden hemen iletişime geçin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.