sadsad x
asdasd
REVİZE-HAZİRAN-SUBLİMASYON-AHŞAP-TELEFON-STANDI (1).jpg (126 KB)

Sublimasyon Baskının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

26 Mayıs 2022

SUBLİMASYON BASKININ AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

 

Sublimasyon transfer baskı tekniği günümüz baskı sektöründe gittikçe popüler bir hal almaktadır. Peki sublimasyon baskı tam olarak aradığınız baskı tekniği midir? Bu konuda sizlere yol göstermesi amacıyla süblimasyon baskının avantajları ve dezavantajlarını aşağıda derledik.

  

Sublimasyon Baskının Avantajları

 

  • Baskı sistemleri arasında yatırım maliyeti en uygun olanıdır. Masaüstü bir Epson marka yazıcı ve pres ile hemen üretime başlama imkanı vardır. UV baskı sistemi ile kıyasladığımızda hem düşük yatırım hem de düşük işletme gideri mevcuttur.

  • Fotoğraf kalitesinde baskı sonucu elde edebilirsiniz. Baskı kalitesi yazıcı, mürekkep, transfer kağıdı, basınç seviyesine bağlı olarak değişebilmektedir.

  • Süblimasyon baskı yapılmış bir ürünü yıllarca aynı kalitede kullanabilirsiniz. Yıkama ile ürünlerde deformasyon olmaz.

  • Süblimasyon transfer baskı ile tişört, masa isimliği, taş, kupa, saat, fayans, magnet, anahtarlık, takı, yaka isimliği, tabak, albüm plaket, puzzle, bardak altlığı ve daha onlarca farklı ürüne baskı işlemi uygulayabilirsiniz. Baskı yapılabilen ürün çeşidinin fazlalığı sayesinde geniş bir tüketici kitlesinin beğenisine hitap edebilirsiniz.

  • Eski tip baskı sistemlerinde olduğu gibi bir kalıp sistemi kullanmaz. Dolayısıyla bir üründen kişiye özel ürün olarak bir adet üretmek mümkünken dilerseniz promosyon amaçlı bin adet dahi üretebilirsiniz. Bu işlem için hiçbir kalıp maliyetiniz oluşmamaktadır.

  • Yapılış süresi kısadır, hızlıca yapılıp teslim edilebilir.

 

Sublimasyon Baskının Dezavantajları

 

  • Sublimasyon baskının en büyük limitlerinden biri polyester kaplanmış ya da polyester oranı yüksek olan ürünlere uygun olmasıdır.

  • Sublimasyon ürünleri beyaz veya açık renkli bir baskı alanına sahip olmalıdır. Siyah veya koyu renkli yüzeyler süblime edilemezler.

 

Süblimasyon baskı tekniğinin avantaj ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için alanında tecrübeli müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza 0212 511 88 16 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Çok daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.