sadsad x
asdasd
Pop-Up.jpg (109 KB)

Sublimasyon Yazıcı Nedir ?

13 Nisan 2022

 

SUBLİMASYON YAZICI NEDİR ?

 

Sublimasyon baskı sisteminin en önemli öğelerden biri sublimasyon mürekkepli yazıcıdır. En basit şekilde anlatırsak; standart bir mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcıya sublimasyon mürekkebi doldurulduğunda artık bir sublimasyon yazıcıya sahip oluyoruz. Bu işlemden sonra yazıcıdan aldığımız çıktıları sublimasyona özel olarak üretilmiş ürünlere kolayca aktarabiliriz. Bize yöneltilen soruların bazılarını aşağıda sizlerle paylaşacağız;

 

  • Herhangi bir yazıcıya sublimasyon mürekkep doldurarak sublimasyon yazıcı haline getirebilir miyim ?

 

Standart bir mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıyıca sublimasyon mürekkeplerini doldurduğumuzda sublimasyon yazıcı sahibi oluyoruz fakat sublimasyon yazıcıda olması gereken en önemli özelliklerden biri micro piezo kafaya sahip olmasıdır. Bahsettiğimiz standartları sağlayan ve genel kabul görmüş olan yazıcı markası ise Epson’dur.

 

  • Sublimasyon Baskı sektöründe yer almak istiyorum fakat hangi yazıcıyı almam gerekiyor ?

 

Öncelikle doğru kişiler ile muhattap olduğunuzu ve hem satış hem de satış sonrası size yardımcı olacağımızı söyleyebiliriz. Masaüstü Sublimasyon Yazıcılar A3 ve A4 olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu iki yazıcı tipi arasındaki en büyük farklardan biri baskı alanıdır. Öncelikli olarak hangi ürünlere baskı yapacağınızı kararlaştırmalısınız. Küçük baskı alanlarına sahip sublimasyon ürünlere baskı yapılması planlanıyorsa sizlere A4 sublimasyon yazıcı tavsiye ederiz aksi halde, A3 yazıcı seçimi yapılmalıdır.

 

  • 4 renk yazıcı mı yoksa 6 renk yazıcı mı almalıyım ?

 

Bir diğer önem verilen konu ise renk sayısıdır. Epson marka yazıların içinde 4 ve 6 renkli olan sublimasyon yazıcılar mevcuttur. Her ikisi de neredeyse aynı kalitede baskı sonucu verir. 6 renkli yazıcılar daha hızlı yazdırırken, 4 renkli yazıcılarda daha kontrast baskı sonuçları alabilirsiniz.

 

Sublimasyon baskı sistemlerini Türkiye’ye tanıtan firma olarak, 25 yılı aşkın sektör tecrübesi ile bu sektöre adım atmayı planlayan girişimcilere bazı tavsiyelerde bulunmak isteriz. Öncelikli olarak bu sektöre girmek istiyorsanız size önerimiz Epson marka harici bir yazıcı almamanız ve A4 yazıcı ile başlamanız olacaktır. A4 yazıcılara hem daha uygun fiyatlarla sahip olacak hem de bu baskı tekniğini tanımanız ve tecrübe sahibi olmanız açısından faydalı olacaktır. Profesyonel olarak başlamak isteyen girişimciler için ise A3 ve 6 renk yazıcılar uygun olacaktır.

 

Sublimasyon yazıcı tercihlerinizi belirlemek ve daha fazla bilgi almak için müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza 0212 511 88 16 numaralı telefondan ulaşabilir, A3 yazıcı ve A4 yazıcı modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.